Cenega - jeden z największych wydawców na Warsaw Games Week

Wśród wystawców na targach gier Warsaw Games Week nie mogło zabraknąć Cenegi. Ten największy wydawca w Polsce odpowiedzialny jest za wprowadzenie pierwszych tłumaczeń gier na rodzimy rynek, a także wydawanie popularnych tytułów w czasach, kiedy ich ilość była bardzo ograniczona.

Cenega i wielkie rewolucje - dlaczego warto odwiedzić tego wydawcę na WGW?

Wiele osób nie przykłada do tego wagi, jednak Cenega w pewnych kwestiach stawiała kamienie milowe w rodzimej branży growej. Spod skrzydeł wydawcy wyszły pierwsze polskie lokalizacje gier, a także możliwość wyboru języka. Ponadto Cenega rozpoczęła wydawanie tytułów w formie serii kolekcjonerskich, dzięki czemu miały bardzo atrakcyjne ceny. Rewolucyjne było też wprowadzenie nowoczesnych opakowań, które zwiększały wygodę użytkowania gier na nośnikach w formie płyt.

najlepsi wydawcy gier

Nie tylko płytowe edycje gier, czyli Cenega i pierwszy sklep online

Sporo odwiedzających targi Warsaw Games Week może nie pamiętać, że jeszcze jakiś czas temu gry kupowano głównie w pudełkach. Pierwszy sklep uruchomiony przez Cenegę cieszył się sporą popularnością i w krótkim czasie poszerzył asortyment również o cyfrowe edycje gier. Obecnie sklep istnieje pod nazwą muve.pl i można w nim zakupić także gadżety i sprzęt dla graczy.

Z kim współpracuje Cenega?

Cenega wydaje gry developerów uznanych na całym świecie. Należą do nich między innymi: Capcom, BandaiNamco, Warner Bros, Ubisoft, Bethesda Softworks i SquareEnix. Na Warsaw Games Week można zapoznać się szerzej z wydawanymi produkcjami i posłuchać, co w trawie piszczy.