Cosplay na Warsaw Games Week - zostań postacią z gry i zgarnij świetne nagrody!

Targi gier komputerowych osiągnęły niebywałą popularność nie tylko dzięki świetnie zorganizowanym atrakcjom. Ludzi przyciąga także atmosfera, którą dzielą się fani gier komputerowych. Ci najbardziej kreatywni przebierają się za ulubione postacie i biorą udział w licznych konkursach, a także pozują do zdjęć.

Czym jest cosplay na targach gier komputerowych?

Cosplay to wcielanie się w bohaterów z gier, filmów, książek i animacji. Liczy się nie tylko dopracowany strój, ale także gra aktorska, która pozwala maksymalnie upodobnić się do postaci. Szczegółowe charakteryzacje wymagają ogromnego nakładu pracy i poświęcenia wolnego czasu - większość cosplayerów robi to hobbystycznie. Aby zachęcić uczestników targów do cosplayu, organizatorzy oferują liczne konkursy z nagrodami.

cosplay

Good Loot& PlayStation Plus Cosplay

Good Loot& PlayStation Plus Cosplay to konkurs organizowany na targach Warsaw Games Week. Uczestnicy prezentowali się dumnie, a ich występy zawierały w sobie emocje i wdzięk. Nagrody motywowały, ponieważ były nimi nie tylko wysokiej jakości akcesoria komputerowe i konsolowe, ale także bony pieniężne o znacznej wartości. Z każdą edycją targów jakość konkursu rosła, podobnie jak krąg obserwujących.

Jak przygotować się do konkursu cosplay?

Sędziowie podczas trwania pokazów oceniają nie tylko ogólne podobieństwo do postaci, w którą się wcielamy, ale również szczegółowość wykonania stroju i jakość gry aktorskiej. Dobry cosplayer potrafi przekazać energię postaci i zwraca uwagę nawet na najdrobniejsze gesty. Ponadto częścią występu jest również tło muzyczne, które można dowolnie modyfikować.

Oto jedna z fanowskich relacji konkursu cosplay na WGW. Jakość strojów była na światowym poziomie, a ogrom włożonej w nie pracy było widać gołym okiem.

Cosplay tylko na konkursie? Na targach przebrać się może każdy!

Pamiętajmy, że cosplay nie ogranicza i przebrać się może każdy. Po hali EXPO poruszali się cosplayerzy, którzy nie brali udziału w samym konkursie, a mimo wszystko czerpali dużo satysfakcji z uśmiechów, jakie wywoływali na twarzach innych. Jeśli szyjemy swój pierwszy strój, to Warsaw Games Show może być idealnym miejscem na spróbowanie swoich sił i przetestowanie reakcji ludzi.