SPiDOR dba o bezpieczne granie na targach Warsaw Games Week

Wielu uczestników Warsaw Games Week zabiera ze sobą dzieci. Nikogo to nie dziwi, ponieważ gry i wydarzenia z nimi związane zazwyczaj mocno kojarzą się z tą grupą wiekową. Jednak warto zachować rozwagę i przemyśleć, w jakich atrakcjach może wziąć udział młody fan gier. Na targach WGW o właściwą edukację dba SPiDOR.

Czym jest SPiDOR i po co jest na Warsaw Games Week?

SPiDOR jest jednym z inicjatorów targów gier Warsaw Games Week. Ponadto jego działania obejmują wszystko, co wiąże się z powstawaniem i używaniem wirtualnej rozrywki.

Właściwa edukacja w zakresie gier komputerowych jest podstawą, jeśli zależy nam na zdrowiu psychicznym dzieci. Coraz więcej tytułów umożliwia granie przez sieć i mikrotransakcje, które mogą być dużym zagrożeniem. SPiDOR zajmuje się między innymi badaniem tego zjawiska, poprzez aktywne zbieranie danych o graczach. Stowarzyszenie pokazuje za pomocą akcji edukacyjnych, jak właściwie dobierać gry do wieku dziecka.

Warto dodać, że Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego dba także o wydawców i ich etyczne postępowanie.

wirtualna rozrywka

Warto dodać, że Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego dba także o wydawców i ich etyczne postępowanie.

Najgłośniejsza akcja Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego to edukacja o systemie oznaczeń PEGI. Jest to sposób klasyfikacji gier używany w całej Europie. Na pudełkach gier umieszcza się specjalne symbole, które pomogą zadecydować, czy konkretna produkcja jest odpowiednia dla dzieci. Umowne oznaczenia określają próg wiekowy i poziom szkodliwości.

Ciekawe badania prowadzone przez SPiDOR

Imprezy takie jak Warsaw Games Week są niezmiernie pomocne w prowadzeniu badań. Dzięki nim można łatwo trafić na ludzi o pożądanym profilu zainteresowań (w tym przypadku fani gier komputerowych), a także przeprowadzić z nimi wywiady. Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego udostępnia na swojej stronie wyniki prowadzonych badań, a każde z nich podane jest w formie ciekawej infografiki.