T-Mobile Warsaw Games Week / LifeTube Video Fest 2017 odwiedziło prawie 34 000 osób!

Wielkie Święto Rozrywki wielkim sukcesem. T-Mobile Warsaw Games Week / LifeTube Video Fest 2017 w ciągu weekendu odwiedziło prawie 34 000 osób!

Tegoroczna edycja T-Mobile Warsaw Games Week okazała się największą w historii. W ubiegłym roku, imprezę, która trwała 4 dni odwiedziło 24 300 osób. Tym razem impreza była o 1 dzień krótsza, a pomimo tego, tylko w ciągu weekendu bramy świata gier w najlepszym wydaniu przekroczyło 33 716 odwiedzających.

Impreza, która już trzeci rok z rzędu dostarczyła niesamowitych emocji fanom dobrej rozrywki, ponownie zagościła w EXPO XXI w Warszawie, zajmując rekordową powierzchnię wystawienniczą 12 000 m2. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, także pod względem formuły. Połączenie sił z LifeTube Video Fest, na którym można było spotkać najlepszych twórców YouTube’owych zaowocowało możliwością uczestnictwa w dwóch w cenie 1 biletu.

W tym roku w gronie 37 wystawców znalazły się takie firmy jak Activision, Cenega, Drobiny Czasu, ESL, Fat Dog Games, Galeria Plakatu, Good Loot, Gundam Polska, IMGN.PRO, Komikslandia, Kruger & Matz, Lenovo, Magazyn Pixel, Manta, Microsoft, Modecom, Muve, Nintendo, Pixel-Box, Przystangracza i Sprzymierzeni BF, RedBull, Saturn, Seagate, Sony Interactive Entertainment Polska, T-Mobile, Ubisoft.

Wideo podsumowujące WGW 2017 można znaleźć pod adresem:

Dzień pierwszy zobacz relację

Dzień drugizobacz relację

Dzień trzeci zobacz relację

 

 

W gronie patronów medialnych targów znalazły się: Eska, Eska TV, Grupa WP, Noizz, Business Insider Polska.

 

O Warsaw Games Week:

T-Mobile Warsaw Games Week to impreza, która z sukcesem połączyła środowiska graczy konsolowych i PC. Trzy udane edycje, każda kolejna co raz większa zarówno pod względem ilości atrakcji, jak i liczby odwiedzających świadczą o marce WGW, która wpisała się do kalendarza imprez, których nie można przegapić. Organizatorzy WGW stawiają na jakość i atrakcyjność stref wystawowych, które poziomem aspirują do znanych z największych światowych targów, takich jak niemiecki gamescom czy amerykańskie E3. Wyróżnikiem WGW jest także rekordowa liczba najbardziej oczekiwanych gier, w które można zagrać nawet na kilka miesięcy przed ich oficjalną premierą. W tym roku T-Mobile Warsaw Games Week odwiedziło prawie 34 000 osób. Spośród gier, które były obecne na najnowszej edycji imprezy, warto wymienić: Assassin’s Creed Origins, Call of duty: World War II, Far Cry 5, Forza Motorsport 7, Gran Turismo Sport, LEGO Marvel Super Heroes 2, Wolfenstein II: The New Colossus. Nie zabrakło także najnowszego sprzętu dla graczy, w tym Nintendo Switch, PlayStation VR, Xbox One X oraz laptopów i komputerów stacjonarnych. Z kolei najmłodsi gracze wraz z rodzicami mogli spędzić czas w przygotowanych z myślą o nich Strefach Junior. Odwiedzający WGW mogli ponadto spotkać ulubionych youtuberów, gwiazdy popkultury, najlepszych polskich cosplayerów oraz kibicować w licznych turniejach, w tym Mistrzostwach Polski w grach Rainbow Six Siege oraz Tekken 7.

KONTAKT:

Juliusz Kornaszewski
Mindspot Communication & Media
Tel.: +48 530 751 139
juliusz.kornaszewski@mindspot.pl