Warsaw Games Week również dla dzieci? Zobacz targi gier przyjazne najmłodszym

Dobrze przygotowane wydarzenie powinno oferować rozrywkę dla uczestników w różnym wieku. Organizatorzy Warsaw Games Week rozegrali to na medal, dbając nie tylko o atrakcje dla najmłodszych, ale również umożliwiając darmowy wstęp dla dzieci do lat 3.

Czy na Warsaw Games Week są ograniczenia wiekowe?

Targi gier Warsaw Games Week nie mają narzuconych ograniczeń wiekowych, jednak organizatorzy zadbali o to, żeby najmłodsi pozostawali pod czujną opieką rodziców. Dzieci do 13. roku życia były wpuszczane tylko z opiekunem, a nieco starsi mogli wejść za okazaniem legitymacji szkolnej lub innego dokumentu tożsamości.

ograniczenia na targach

Atrakcje dla dzieci na Warsaw Games Week

Na WGW dostępne są atrakcje skierowane specjalnie dla najmłodszych, jednak niektóre z nich oferują zabawę, która zaciekawi także dorosłych. Wspólna zabawa była możliwa na konsolach, urządzeniach VR i sprzęcie retro - kto nie chce pokazać młodszym, w co się kiedyś grało? Z pewnością niejednemu na takie wspomnienie łza zakręciła się w oku.

Bezpieczeństwo, którego pilnują organizatorzy Warsaw Games Week

Jednym z inicjatorów targów gier Warsaw Games Show jest SPiDOR, którego misją jest edukacja na temat bezpiecznej wirtualnej rozrywki. Podczas wydarzenia można było zapytać o różnice w oznaczeniach PEGI, a także dowiedzieć się, dlaczego gry są medium przyszłości.

Jeden bilet, dwie imprezy - Warsaw Games Week i Lifetube Video Fest

Bilet na Warsaw Games Week umożliwiał również wejście na wydarzenie o nazwie Lifetube Video Fest, czyli konwent youtuberów. Odbywały się tam spotkania z największymi gwiazdami internetu, panele edukacyjne, występy na żywo, koncerty i zabawy dla osób w różnym wieku. Konwent był jedyną w swoim rodzaju okazją do poznania idoli i zdobycia ich autografów.

Co można znaleźć w strefie dla dzieci na Warsaw Games Week?

dzieci na targach gier

Oprócz wymienionych wcześniej atrakcji, na targach można jeszcze znaleźć gry przeznaczone głównie dla dzieci. Największą popularnością cieszyły się produkcje z serii Lego, które potrafiły wciągnąć najmłodszych bez reszty. Świetną przerwę od monitorów oferowała podczas WGW Cenega. W strefie dla dzieci umieszczone były trampoliny, do których kolejka była prawie tak długa, jak do samych konsol. Właściwie przeszkoleni animatorzy dbali o to, by najmłodsi nie mieli czasu na nudę.

Zaplecze i jedzenie na Warsaw Games Week

Dla rodziców ważną kwestią jest możliwość zjedzenia posiłku na samych targach. Organizatorzy zadbali o punkty gastronomiczne, które ulokowano w strategicznych miejscach WGW. Wybór posiłków był szeroki - od małych przekąsek i kawy, po obiady w wersji streetfoodowej. Z takim zapleczem nikt nie mógł narzekać na głód lub nudę.