Warsaw Games Week - targi gier w sercu Polski

Targi gier komputerowych to coś, o czym słyszał prawie każdy. Podczas ich trwania zazwyczaj ogłaszane są nowe tytuły, jak i postępy prac przy najbardziej oczekiwanych grach. Niektóre z targów śledzą z wypiekami na twarzy miliony graczy na całym świecie. Do najpopularniejszych należą E3, Gamescom, EGX, BlizzCon, Japan Expo, PAX czy Game Developers Conference. Warsaw Games Week to udana próba wpisania się w światowy kanon rozrywki.

Czym są targi gier?

Targi gier to nie tylko pokazy i prezentacje, chociaż te są niezmiernie ważne, bo właśnie one dodają energii twórcom wirtualnej rozrywki. Wraz z nimi wokół głównych atrakcji rozgrywa się wiele mniejszych, które mają na celu zjednać społeczność, dostarczyć zabawy i zapewnić miłe wspomnienia odwiedzającym. Przedstawiciele branży multimedialnej chętnie spotykają się z fanami i prezentują owoce swojej pracy.

czym sa targi gier

Warsaw Games Week - nowoczesne targi gier stworzone z myślą o fanach

Warszawskie targi WGW są przeznaczone głównie dla fanów. Dzięki takim spotkaniom społeczność ma okazję do rozwinięcia znajomości zawartych przez internet i obserwowania e-sportowych idoli. Ponadto tylko na targach gier jest możliwość przetestowania najnowszych technologii, które są dopiero w fazach testowych. Co więcej, rodzice których pociechy marzą o wybraniu się na targi gier, mogą być spokojni, gdyż na Warsaw Games Week są atrakcje skierowane także dla dzieci.

Targi gier o wymiarze światowym - takie jest WGW!

Targi gier Warsaw Games Week goszczą nie tylko rodzimych deweloperów i wydawców. Spotkamy tam również znane korporacje odpowiedzialne za słynne tytuły AAA. To właśnie na WGW wiele wyczekiwanych gier zostało zaprezentowanych szerszej publiczności, dodatkowo każdy miał możliwość zagrać w ich dema. CD PROJEKT RED miało jedno z najbardziej rozchwytywanych stoisk na każdej edycji targów.

Poczuj w Warszawie atmosferę wielkich targów gier

Targi gier mogą być różnych rozmiarów, jednak ich specyficzną atmosferę mamy szansę poczuć dopiero na nieco większych wydarzeniach. Na szczęście świetna organizacja Warsaw Games Week przybliża nam emocje towarzyszące najpopularniejszym imprezom tego typu.